5 טיפים להפקת אירוע פורים
5 טיפים להפקת אירוע פורים

5 טיפים להפקת אירוע פורים

מה אתם מתכננים לפורים הקרוב? ברחבי הארץ צפויה להתקיים ה"עדליידע", תהלוכה ססגונית ומרשימה עם בובות ענק, מוסיקה ותפאורה ברוח החג. בנוסף לתהלוכות ברחבי הארץ, מנהלים מתכננים אירועים עסקיים בחברות או בוועדי עובדים, במהלכם יוכל כל עובד או מנהל, לעטות עליו תחפושת או מסיכה ולצאת משגרת העבודה הקדחתנית. לפני שתתכננו מסיבה או נשף פורים לעובדים, מומלץ להיעזר בעצות הבאות, המבטיחות לכם מסיבה חווייתית ושמחה, שתותיר את חותמה לאורך כל השנה.

טיפ ראשון: לקבוע מראש מה יהיה אופי האירוע

יש חברות המתכננות הפקת אירוע פורים אך ורק עבור העובדים, ויש שטורחות להזמין גם את בני הזוג. שבו בנחת עם דף ועט (או לחילופין מסמך וורד פתוח), וכתבו את רשימת המוזמנים המדויקת. נתון זה ישרת אתכם בהמשך כשתצטרכו לגבש קונספט מתאים לאירוע.

טיפ שני: כמה הפקת אירוע כזה עולה?

הפקת אירוע פורים דורשת השקעה, והשקעה פירושה כסף זמין. אם תרצו להשקיע בתפאורה סטייל שנות ה-70, או להזמין את העובדים למשתה כטוב לב המלך ביין, תצטרכו לשריין תקציב מתאים מראש. מומלץ לבדוק איזה סכום תוכלו לקבל לצורך ההפקה, וכיצד לחלק אותו- בין הכיבוד, מקום הפעילות והתוכן.

טיפ שלישי: קביעת קונספט ולוקיישן

הפקת אירוע לפורים עבור העובדים שלכם, מצריכה מכם יציאה מקופסת הקונספטים השבלונית, שכן בפורים ניתן לחשוב על הפעלות מעניינות ואפילו מעט משונות. תוכלו למשל, לקיים את האירוע באולם ולקשטו בסגנון אירוע "לאס וגאס", או "נשף משתה המלך". המלצריות יגישו שלל משקאות כיד המלך, והתפאורה מסביב תעשה את ההבדל. אומנם, לא לכל עובד תתאים מסיבה משוחררת רסן, אך גם עבור אירועים סולידיים יותר תוכלו לארגן פעילות מפתיעה ומקורית. בנוגע לבחירת המיקום, הוא אינו חייב להסתכם באולם אירועים או מסעדה. כל תחרות תחפושות או נשף משקאות חריפים יכול להיות מלהיב יותר אם תערכו אותו בחיק הטבע, ליד הים או בצל ההר.

טיפ רביעי: בחירת התפריט

אין ספק כי האוכל הוא אחד החלקים המרכזיים באירוע. חשבו על סוגי מזון שיקלעו לטעמם של העובדים. הקייטרינג החלבי הוא הנפוץ ביותר באירועים מהסוג הזה, שכן הוא אינו מהווה מכשול עבור צמחונים או עובדים המקפידים על כשרות מהודרת. ואם כבר הזכרנו את עניין הכשרות, אי אפשר לארגן אירוע בלי לתת את הדעת על רמת הכשרות של הקייטרינג ומזון "גלאט כשר".

טיפ חמישי: אטרקציות ומשחקי חברה

אילו משחקי חברה מתאימים לאירוע פורים? למעשה, כמעט כל משחק חברה יתאים לאירוע, כשהדגש הוא על הפעלות פורימיות ומשעשעות במיוחד. תוכלו להכין את ההפעלות בעצמכם או להיעזר בחברה מקצועית להפקת אירועים. להלן מספר דוגמאות מעניינות להשראה:

נשף תחפושות ומסכות- חג פורים הוא לא חג שמח ומבדח בלי תחפושות מעניינות ומקוריות. אם העובדים מתביישים להופיע עם תחפושות מקוריות, בקשו מהם לכל הפחות להגיע עם מסכות.
מצגת מצחיקה- חג הפורים הוא חג של שמחה וצחוק. מצגת או חידון משעשעים נושאי פרסים תמיד יעשו את העבודה, ויתרמו לאווירה המגובשת והמאוחדת של העובדים
אומנים אורחים- תוכלו להעשיר את הערב ע"י הזמנת אומן אורח מתאים. סטנדאפיסט, גרפולוג, אומן אימפרוביזציה, סדנת שפת גוף ואומנים נוספים בסגנון עשויים לתרום לאווירה הקלילה של הערב.

קיימות עוד מגוון פעילויות שתוכלו לשלב באירוע, במאמר זה נגענו במספר רעיונות על קצה המזלג.

להפקה מושקעת וייחודית ורעיונות נוספים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר >>

מבית אינטרנט פולפאוור חברה לבניית אתרים מבית אינטרנט פולפאוור עיצוב: מנטבר הפקות