הפקה עצמאית או חברת הפקות?
הפקה עצמאית או חברת הפקות?

הפקה עצמאית או חברת הפקות?

אנשים רבים העומדים בפני הפקת אירוע כזה או אחר, מוצאים את עצמם מתחבטים בשאלה האם לחסוך כמה שקלים (כביכול) ולהפיק את האירוע באופן עצמאי, או שמא כדאי ללכת על בטוח ולהיעזר בשירותיה של חברת הפקות מקצועית. על שאלה זו ננסה לענות בשורות הקצרות שלפניכם.

 

הפקה עצמאית – כך זה נראה...

"אוי נו, זה בסך הכול אירוע הרמת כוסית לחג", חשב לעצמו ראש וועד התרבות בחברה בינלאומית גדולה, והחליט להפיק את האירוע בכוחות עצמו. הוא קרא מעט באינטרנט על הפקת אירועים, האזין לחבריו שסיפקו לו טיפים חשובים, ויצא לדרך. בשעה הראשונה לאירוע הכול הלך (כמעט) חלק. נכון, דוכן ההמבורגרים הקטנים החל לפעול באיחור של רבע שעה, ומישהו שכח ללחוץ PLAY כדי להנעים את זמן האורחים במוסיקת רקע, אבל לא נורא, העיקר שדוכן הפוקצ'ות נחל הצלחה גדולה.

 

הבעיות האמיתיות החלו בהמשך. מערכת ההגברה שבקה חיים בדיוק כשהמנכ"ל עלה לנאום. אף אחד לא באמת חשב לדאוג למערכת גיבוי, וכך נאלץ המנכ"ל הנבוך לשאת את נאומו בקול רם, אל מול 500 עובדים משתאים. גם הארוחה עצמה לא עברה חלק עם עובדים רבים שהמתינו למנה הראשונה, בעוד חבריהם סיימו את העיקרית, וכשהקליפ המשעשע עליו עמלו העובדים במשך שבועות ארוכים נתקע בחלוף 40 שניות, הבין המפיק העצמאי שהניסיון לחסוך כמה שקלים עלה לו ביוקר.

 

חברת הפקות – ככה יוצרים אירוע מושלם

כדאי להבין – אירוע מכל סוג כולל עשרות ואף מאות מרכיבים שאמורים לעבוד באופן מושלם כולם יחד וכל אחד לחוד. כדי שזה יקרה צריך אחד מהשניים: או חברת הפקות מקצועית ומנוסה שיודעת מה היא עושה, או הרבה מאוד מזל. בחירה בשימוש בניסיון של חברת הפקות היא הבחירה שתוביל אתכם לאירוע "חלק" ללא תקלות מסוגים שונים. חברה שכזאת תדאג לכל מה שצריך לאירוע מושלם:

  • הגעה של כלל המעורבים בזמן.
  • הכרה מלאה של העבודה הנדרשת מכל אחד מהם.
  • עבודה מסונכרנת בין הגורמים השונים במהלך כל האירוע.
  • גיבוי למערכות הטכניות ובדיקתן מבעוד מועד.
  • הקפדה על הזמנים שנקבעו מראש.
  • ניהול שלב הארוחה באופן מושלם, תוך הקפדה על זמני מנה הגיוניים.
  • תפעול נושא המיזוג, האורות, ניקיון השירותים והאולם.
  • פיקוח על נושא החניה.
  • ועוד.

 

חברת הפקות – הוצאה גדולה או חיסכון גדול?

נהוג להביט על המחירים שגובות חברות ההפקה ולהירתע. אבל חשוב לזכור – לחברות הללו קשרים הרמטיים עם גורמי מקצוע, חברות קייטרינג, אומנים שונים ועוד, כך שאתם עשויים ליהנות ממחירים מוזלים מול גורמים אלו. וחוץ מזה, בשביל אירוע שכולם נהנים בו וזוכרים אותו לטובה, שווה להשקיע קצת. את הכסף שהוצאתם תשכחו במהרה, אבל את האירוע הנפלא תזכרו לשנים רבות.

המסקנה, אפוא, ברורה: חתונה, בר מצווה, ברית, חינה, אירוע עסקי, אירוע חברה, הרמת כוסית ועוד. ישנם אירועים רבים, אבל החלטה אחת – בוחרים בחברת הפקות, מקבלים אירוע נפלא.

מבית אינטרנט פולפאוור חברה לבניית אתרים מבית אינטרנט פולפאוור עיצוב: מנטבר הפקות